26. 3.
2024

Nechcete přijít o peníze z prodeje? Potřebujete úschovu.

Bezpečná úschova kupní ceny poskytuje ochranu jak prodávajícímu, tak kupujícímu. Ovšem kterému typu úschovy důvěřovat po nedávném krachu banky a zpronevěře 150 mil. Kč?

Čtěte více
13. 3.
2024

Jak nejrychleji získat hypotéku v roce 2024?

V tomto článku najdete přehled toho, co vás při vyřizování tzv. úvěru na bydlení čeká a na konci najdete také seznam dokumentů, které po vás bude banka požadovat.

Čtěte více
2. 2.
2024

Získali jsme opět titul Realitka roku! Ale tentokrát to nešlo tak hladce…

Ve třetím ročníku bylo všechno jinak, než v těch předchozích. Nešlo totiž o hlasy veřejnosti, ale o vědomosti, které jsou v realitním byznysu nezbytné.

Čtěte více
23. 9.
2023

Recept na správné podání vkladů do katastru nemovitostí

Není výjimkou, že k převodu nemovitosti provádíme 3 vklady do katastru nemovitostí. U jedné transakce jich může být ale daleko více, pokud nebudete vědět, v jakém pořadí je podat.

Čtěte více
12. 9.
2023

Katastrální mapy nově také na Mapy.cz

Už jste někdy potřebovali zkontrolovat hranice pozemku nebo třeba, zda k pozemku vede obecní příjezdová komunikace? Od září můžete velmi snadno toto vyhledat i na portálu mapy.cz.

Čtěte více
16. 6.
2023

Je na čase přiznat si krutou pravdu: jsme na dně!

Nafouknutá realitní bublina splaskla a nastalo období recese, které ovlivňuje řadu prodávajících i kupující. Podívejte se na další možný vývoj realitního trhu očima realitních makléřů.

Čtěte více
7. 6.
2023

5+1 typů, jak prodat nemovitost za vyšší kupní cenu… i v roce 2023.

Jak při prodeji nemovitosti vydělat a nezlevňovat ani v roce 2023, kdy je poptávka po nemovitostech nižší? Realitní makléři odhalují své lety ověřené know-how.

Čtěte více
Zrušení DSTI
29. 5.
2023

Úvěrem k bytu snů: Klíčové možnosti financování

Dá se financovat hypotékou družstevní byt? Jak koupit byt, když nemám našetřeny vlastní prostředky? Přehledný souhrn možností, kterými lze financovat jednotlivé vlastnictví bytů.

Čtěte více
15. 3.
2022

1. místo v projektu REALITKA ROKU za rok 2021

Zpočátku nás měli za blázny, kteří „to nevydrží“. Po 5 letech jsme vyhráli prestižní projekt. Malé ohlédnutí za prvními roky v realitách, které vedli k získání titulu REALITKA ROKU.

Čtěte více