12. 9.
2023

Katastrální mapy nově také na Mapy.cz

Už jste někdy potřebovali zkontrolovat hranice pozemku nebo třeba, zda k pozemku vede obecní příjezdová komunikace? Od září můžete velmi snadno toto vyhledat i na portálu mapy.cz.

Čtěte více
23. 6.
2023

Recept na správné podání vkladů do katastru nemovitostí

Není výjimkou, že k převodu nemovitosti provádíme 3 vklady do katastru nemovitostí. U jedné transakce jich může být ale daleko více, pokud nebudete vědět, v jakém pořadí je podat.

Čtěte více
16. 6.
2023

Je na čase přiznat si krutou pravdu: jsme na dně!

Nafouknutá realitní bublina splaskla a nastalo období recese, které ovlivňuje řadu prodávajících i kupující. Podívejte se na další možný vývoj realitního trhu očima realitních makléřů.

Čtěte více
7. 6.
2023

5+1 typů, jak prodat nemovitost za vyšší kupní cenu… i v roce 2023.

Jak při prodeji nemovitosti vydělat a nezlevňovat ani v roce 2023, kdy je poptávka po nemovitostech nižší? Realitní makléři odhalují své lety ověřené know-how.

Čtěte více
Zrušení DSTI
29. 5.
2023

Úvěrem k bytu snů: Klíčové možnosti financování

Dá se financovat hypotékou družstevní byt? Jak koupit byt, když nemám našetřeny vlastní prostředky? Přehledný souhrn možností, kterými lze financovat jednotlivé vlastnictví bytů.

Čtěte více
15. 3.
2022

1. místo v projektu REALITKA ROKU za rok 2021

Zpočátku nás měli za blázny, kteří „to dlouho nevydrží“. Po 5 letech jsme vyhráli prestižní projekt. Malé ohlédnutí za prvními roky v realitách, které vedli k získání titulu REALITKA ROKU.

Čtěte více
29. 5.
2020

Prodej nemovitostí v době pandemie koronaviru

Ekonomická krize. Zlevňování hypoték. Zrušení daně z nabytí. Pokles cen nemovitostí. To byli nejvyhledávanější realitní témata posledních dvou měsíců. Jaká je praxe?

Čtěte více
10. 2.
2020

Co byste si měli zjistit, než koupíte byt v osobním vlastnictví

ČTĚTE, pokud nechcete hrát vabank, když kupujete byt v osobním vlastnictví. Získáte soupis všeho nutného, co musíte vědět, než podepíšete kupní smlouvu.

Čtěte více
9. 2.
2020

Rozdíl mezi osobním a družstevním vlastnictvím

Při prohlídkách bytů často pokládám zájemcům otázku, zda preferují koupi bytu v osobním nebo družstevním vlastnictví. Oba typy vlastnictví totiž mají své plusy i mínusy, na které se podíváme.

Čtěte více
9. 11.
2019

Bez zubaře, Bez učitele, Bez ševce, Bez… Bez realitky! Část I.

Tento článek nemá vůbec v plánu hanit známý inzertní portál, pouze ukázat složitosti a časovou náročnost spojenou s prodejem nemovitosti bez realitní kanceláře.

Čtěte více