15. 3.
2022

1. místo v projektu REALITKA ROKU za rok 2021

Na začátku nás měli za blázny, kteří to „moc dlouho nevydrží“. Po 5 letech jsme ale vyhráli velmi prestižní projekt. Krátké ohlédnutí za prvními roky v realitách, které vedli k získání titulu REALITKA ROKU.

Čtěte více
29. 5.
2020

Prodej nemovitostí v době pandemie koronaviru

Ekonomická krize. Zlevňování hypoték. Zrušení daně z nabytí. Pokles cen nemovitostí. To byli nejvyhledávanější realitní témata posledních dvou měsíců. Jaká je praxe?

Čtěte více
10. 2.
2020

Co byste si měli zjistit, než koupíte byt v osobním vlastnictví

ČTĚTE, pokud nechcete hrát vabank, když kupujete byt v osobním vlastnictví. Získáte soupis všeho nutného, co musíte vědět, než podepíšete kupní smlouvu.

Čtěte více
9. 2.
2020

Rozdíl mezi osobním a družstevním vlastnictvím

Při prohlídkách bytů často pokládám zájemcům otázku, zda preferují koupi bytu v osobním nebo družstevním vlastnictví. Oba typy vlastnictví totiž mají své plusy i mínusy, na které se podíváme.

Čtěte více
9. 11.
2019

Bez zubaře, Bez učitele, Bez ševce, Bez… Bez realitky! Část I.

Tento článek nemá vůbec v plánu hanit známý inzertní portál, pouze ukázat složitosti a časovou náročnost spojenou s prodejem nemovitosti bez realitní kanceláře.

Čtěte více
29. 10.
2019

Jaký a kdy budete potřebovat odhad nemovitosti?

S pojmem ODHAD NEMOVITOSTI jste se jistě setkali. Který, kdy a jestli budete potřebovat při své realitní transakci všechny odhady najednou se dozvíte v článku.

Čtěte více
1. 1.
2018

Vrátilo se předkupní právo u nemovitých věcí!

Máte v plánu prodat byt v osobním vlastnictví s podílem na domě? Toto si přečtěte! Týká se vás povinnost nabídnout váš podíl sousedům, a to všem a prioritně!

Čtěte více