5+1 typů, jak prodat nemovitost za vyšší kupní cenu… i v roce 2023.

Není tajemstvím, že se realitní trh vlivem války na Ukrajině, a sní souvisejících okolností, změnil. Jedni nastalou situaci popisují jako jeho propad, jiní jako realitní krizi a další jako recesi. Nutno souhlasit s tím, že válka realitní trh ovlivnila – došlo ke snížení poptávky a zpomalení rychlosti, s jakou nemovitosti z inzertních portálů mizely v období pandemie covidu.

Pokud v současné době plánujete nebo řešíte prodej své nemovitosti, nemusíte se ovšem bát, že byste na kupní ceně nějak závratně tratili. Stačí dodržet pár námi osvědčených typů, které vám pomohou dosáhnout prodeje za nejvyšší kupní cenu.

Profesionální fotografie

Fotografie jako z katalogu zvýší návštěvnost vašeho inzerátu až o několik stovek procent. Stativ, vhodné objektivy, nastavení ISO či hloubku ostrosti nebudete muset řešit, pokud sáhnete po profesionálním fotografovi. Výsledné fotografie plné světla a správných kompozic pak budou vypadat jako z časopisu o vysněném bydlení.

Svěží výmalba

Než do svého domu či bytu pustíte fotografa, rozhodně nezapomeňte na přípravu interiéru. Základním klíčem k úspěchu je neurální, světlá výmalba zdí, díky které bude každá místnost vypadat svěže a elegantně nejen ve výsledné prezentaci, ale i při fyzické prohlídce nemovitosti zájemcem.

Příprava nemovitosti

Ano. Všichni máme doma obrázky, které nakreslili děti. Nebo suvenýry z dovolených či výstavu modelů letadel. Na fotografiích toto ovšem vypadá jako nežádoucí nepořádek. Doporučujeme proto ponechat v interiéru pouze neutrální předměty o velikosti vyšší než 30 cm.

Je vaše nemovitost naopak vyklizená? Pro představu zájemců o velikosti místností a jejich funkci je vhodné ji decentně zařídit a použít dekorace pro vytvoření příjemných pocitů. Inspirovat se můžete videem:

Inzerce

Abyste oslovili všechny potencionální zájemce, bude nutné inzerovat na více portálech, než pouze na jednom, vámi preferovaným. Nevyhýbejte se portálům, které si za inzerci vaší nemovitosti nechají zaplatit. Mnohdy to jsou právě ty nejnavštěvovanější.

Prohlídky

Ze života makléře:
Samoprodejkyní bytu byla žena, s mastným flekem na prsou, která právě dosmažila řízky k večeři.“

Mějte na paměti, že na první dojem nemáte druhý pokus. Dobrý první dojem z prohlídky je v procesu rozhodování zájemce o koupi stejně důležitý, jako samotná inzerce. Připravte si k nemovitosti veškerou dokumentaci a před prohlídkou řádně vyvětrejte. Nebude na škodu trochu příjemné vůně.

Dokumentace k převodu

O nabyté finanční prostředky z úspěšného prodeje můžete hravě přijít zanedbáním přípravy dokumentace k převodu nemovitosti. Tak důležitý životní krok vyžaduje vaší investici do advokáta, který dokumentaci připraví na míru vaší transakci. Jednotlivé body, které by dokumentace obsahovat měla, vám sepíšeme v dalším článku.

Že byste si raději čas strávený s přípravou nemovitosti užívali s rodinou nebo jej investovali do svých zájmů? 

Rádi se o celý proces prodeje vaší nemovitosti postaráme. Stačí nás kontaktovat.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.