Je na čase přiznat si krutou pravdu: jsme na dně!

Rádi byste si pořídili vlastní bydlení nebo své stávající vyměnili za větší či lepší a čekáte na pokles cen nemovitostí? Pak jste tu správně. Máme pro vás skvělé zprávy! Už nemusíte s koupí váhat a čekat na lepší časy. Realitní trh v Teplicích zažívá příznivé období, které vám může přinést výhodné nabídky a usnadnit splnění vašeho snu o novém domově již nyní.

V první polovině roku 2023 došlo k poklesu cen nemovitostí v Teplicích, což byl důsledek snížené poptávky po vlastním bydlení v posledním kvartálu roku 2022. Tento pokles byl způsoben řadou faktorů, mezi nimiž nejvýznamnější roli hrála válka na Ukrajině, markantní zvýšení cen energií a celkově vysoká inflace v České republice. Navíc se od června 2022 skokově zvýšily úrokové sazby na hypotečních úvěrech, což ještě více ovlivnilo situaci na trhu.

Prodávajícím tedy nezbývalo nic jiného než reagovat na snižující se poptávku a přizpůsobit nabídkové ceny aktuálním podmínkám. A právě to přineslo oživení realitního trhu a pozastavení poklesu cen nemovitostí. JSME NA DNĚ. Nyní je tedy ideální čas pro ty, kteří hledají svůj nový domov, neboť ceny již dále neklesají.

Vybírat aktuálně můžete ze širokého spektra nabídek, a to v jakékoliv kategorii. Ať už přemýšlíte nad koupí domu, bytu či zahrady, jsme si jistí, že příležitostí k pořízení vysněné nemovitosti najdete hned několik. Ale pozor, tento stav nemusí trvat věčně.

Očekáváme, že v brzkém budoucnu dojde ke snížení úrokových sazeb na hypotečních úvěrech, což opět povede k postupnému zvyšování kupních cen nemovitostí – podobně jako tomu bylo před příchodem pandemie covidu až do roku 2020. Proto vám doporučujeme neotálet a využít současné situace na trhu k nákupu nemovitosti za přijatelné ceny.

ČNB zatím drží nohu na brzdě, pokud jde o snižování úrokových sazeb. A tak to bude až do té doby, dokud se inflace nebude blížit k běžným 2 %. Dále ovšem předpokládá, že se k tomuto číslu dostaneme už v roce 2024. Co se ale stane poté? No, pojďme si to trochu představit!

Samozřejmě nemáme křišťálovou kouli, ale s realitním trhem máme řadu zkušeností a vidíme scénář následovně: Jakmile začne úroková sazba opět klesat, ti zájemci, kteří čekali na „lepší časy“ a nižší úroky, se budou horentně snažit pořídit své vysněné bydlení. V prvních týdnech bude jistě z čeho vybírat a nejurputnějším se možná poštěstí skvělé bydlení za dobrou cenu pořídit. 

Vytrvalejším, tedy těm, kteří budou vybírat o pár týdnů déle, zbude chatrná nabídka nemovitostí, o které zatím nikdo zájem neprojevil. A jak se nabídka na inzertních portálech začne ztenčovat, nové nabídky se stanou horkým zbožím, o kterém bude na trhu velký zájem. A prodávající strana? Ta si toho bude samozřejmě vědoma a s chutí využije této situace ke zvýšení ceny.

Takže pokud uvažujete o koupi nemovitosti, držte se našeho přátelského tipu: buďte připraveni jednat a sledujte trh pozorně. 

Rádi vám pomůžeme najít ten pravý dům či byt pro vás a vaši rodinu. Navíc se s vámi rádi podělíme o naše zkušenosti a poradíme vám ohledně financování i právních aspektů spojených s nákupem nemovitosti.

Neváhejte nás kontaktovat a společně najdeme váš nový domov, ve kterém se budete cítit šťastní a spokojení.

Rádi vám pomůžeme.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.