Prodej RD, 231 m2 (2592 m2), Zabrušany

Prodáno

Rodinný dům s velkou dílnou pro kutily.

  • Zabrušany 81
  • 231 m2
  • Osobní vlastnictví
  • Tomáš John

5 836 000 Kč

Videoprohlídka

Popis nemovitosti

V exkluzivním zastoupení majitele vám ke koupi nabízíme rodinný dům vzdálený jen 8 km od centra Teplic.

Dům najdete v Zabrušanech, vesnici ležící mezi Teplicemi a Duchcovem, připomínající nejen z ptačí perspektivy malebné tradiční dědinky v jižních Čechách. A tradičně se zde v žije dodnes. Nehledejte tady moderní satelit plný betonu a studených sousedských vztahů. Tady najdete pravý opak – téměř rodinnou atmosféru, kde pokud je to potřeba, přijdou si sousedé na pomoc. Je to vesnice, kam půjdete po práci na pivo do hospody k Lubošovi, nakoupit do krámu, který provozuje vietnamec Honza a pro domácí vajíčka k Jirkovi. Vesnice, kde vás ráno vzbudí sousedovic kohout a kde kromě traktorů i třikrát za hodinu projede autobus. Tady si ten čas nějak pozvolněji plyne. Je to to, co hledáte?

Jestli jste nadšený botanik, ornitolog, kynolog, nebo farmář, tak pro vás bude jistě benefitem, že k nabízenému domu náleží i 2.389 m2 rovinatého pozemku, kde se do nedávna ještě chovali ovce, králíci i slepice a dokonce tu i chvíli běhal pštrosí pár. Vzhledem k velikosti kotce bych odhadoval, že tu jistě bydlel i medvěd. Ono totiž v Zabrušanech je možné všechno.


Ale pojďme k samotnému domu. Ten před 10 lety prošel částečnou rekonstrukcí, která zahrnovala úpravu dispozice přízemí, jehož hlavní dominantou je nyní slunný a prostorný obývací pokoj s krbem a jídelnou, která volně navazuje na moderní kuchyň s přímím vstupem na zastřešenou terasu. V přízemí je také velkorysá šatna, která si troufnu říci, pojme oblečení celé vaší rodiny. Ve vestavné skříni je navíc šikovně schována pračka se sušičkou. Koupelna s toaletou je na každém patře.
Primárním zdrojem vytápění je tepelné čerpadlo vzduch/voda v kombinaci s elektrokotlem, který je umístěný v technické místnosti. Záložním zdrojem vytápění je kotel na tuhá paliva, který je v samostatné dílně na zahradě a je možné s ním rovněž vytopit celý dům. 

Při rekonstrukci byli v celém domě vyměněná plastová okna, instalovány nové rozvody topení, a to v celém domě. V přízemí je podlahové topení a v patře pak deskové radiátory. 

2. podlaží domu tvoří jeho noční část, a to 3 neprůchozí pokoje, z nichž jeden je s přístupem na lodžii. V patře je dále 2. koupelna, která na svou rekonstrukci ještě čeká.

K dispozici je v domě navíc pochozí půda.
Dům je částečně podsklepený, ale sklep byl opravdu malý a tak byl zasypán sutí. 

Pozemek má vlastní studnu s vodárnou a rozvodem vody k zahradní sprše a pak dále k oplocení pozemku určeného pro pastvu.
Voda ze studny není zavedena do domu a je využívána pouze jako užitková k zalévání a napájení hospodářské zvěře. 

K exteriéru se patří říci, že zateplena je prozatím pouze severozápadní strana domu.

Pokud hledáte místo, kde se můžete realizovat přesně podle svých představ, zavoljete nám o prohlídku ještě dnes.

Mapa