Prodej domu 103 m² (897 m²), Velké Chvojno

Prodáno

Domek k vlastní realizaci v krásném prostředí CHKO.

  • Velké Chvojno 73
  • 113 m2
  • Osobní vlastnictví
  • Kateřina Maříková

2 980 000 Kč

Popis nemovitosti

Už máte dost boje o parkovací místo na přelidněném sídlišti? Chcete bez strachu pustit své děti ven? Nastala doba přestěhovat se do nového? Mám pro Vás řešení!

Rodinný dům na začátku malebné obce Velké Chvojno je přízemní stavbou s ideální velikostí, a to 4+1. Vznikl z původního zahradního domku, jako spousta dalších domů tady, a to přístavbou, která proběhla v roce 2014.

Dům leží na rovném a celodenně slunném pozemku s jižní orientací, který je obrostlý tújemi a dalšími jehličnany ze všech stran, které zajišťují naprosté soukromí jak v domě, tak při vašem relaxování na zahradě.

Zahrada je přístupná z hlavní silnice a plně dostačující na parkování 2 automobilů. Kromě těchto parkovacích míst je na pozemku také garáž, která je nyní využívána jako dílna.

O DOMĚ

Původní půdorys stavby byl se zastavěnou plochou 58 m². Tato původní stavba je smíšená – vznikla pravděpodobně obezděním modulového kontejneru (obývací pokoj) o technickou místnost a kuchyň se vstupem na půdu.

V roce 2013 byla provedena přístavba zádveří, vstupní chodby a koupelny. V roce 2014 proběhla také přístavba 3 ložnic, z níž jedna je zpřístupněna z kuchyně a další dvě z obývacího pokoje. Na přístavbu byly použity plynosilikátonové tvárnice o tl. 350 mm (pórobeton). Tato přístavba je již zkolaudována – veškerá dokumentace ke kolaudaci je k dispozici a stáhnout si jí můžete níže.

Celý dům byl z vnějšku zateplen 50-100 mm polystyrenem.

Aktuální zastavěná plocha domu je 103 m2.

Okna domu jsou plastová s izolačním dvojsklem. Vytápění objektu zajišťuje krb s výměníkem umístěný v části kuchyně.  Ohřev vody v domě zabezpečuje 200 l. kombinovaný bojler (krb + elektrika). Střešní krytinou je kanadská šindel.

V případě koupě domu bude nutné počítat s investicí do rozvodů topení (aktuálně dům vytápí pouze krb v části kuchyně), srovnání podlah v domě (rozdíly v jednotlivých místnostech 20-30 cm), dokončení fasády a další rekonstrukcí/výměnou zařizovacích předmětů (kuchyňská linka, koupelnové obklady apod.).

Dům je napojený na vodovod, kanalizaci a elektřinu a nachází se v CHKO Českého středohoří (II.-IV. zóna). Plynofikace v obci není zbudována.

O ZAHRADĚ

Zahrada má ideální velikost na údržbu i relaxování, a to 897 m2. Pohodlně zde tak zaparkujete se dvěma vozy, a nemusíte využít ani garáž (33 m2), která nyní slouží jako dílna. Zahrada je obrostlá tújemi a dalšími jehličnany ze všech stran, které zajišťují naprosté soukromí.

O LIKALITĚ

Obec Velké Chvojno se nachází na území CHKO České středohoří, 7 km od Ústí nad Labem, 17 km od Děčína, 19 km od Teplic a necelé 4 km od nájezdu na dálnici D8. Leží v nadmořské výšce okolo 420 m.n.m.. Samostatnost získala v roce 1998, přesto se může pochlubit bohatou historií. Spolupracuje s obcemi v Mikroregionu Labské skály. Je členem MAS Labské skály a Sdružení místních samospráv.

Má 6 místních částí – Arnultovice, Luční Chvojno, Malé Chvojno, Mnichov, Velké Chvojno a Žďár, ve kterých bylo k 1.1.2016 847 obyvatel.Stává se atraktivním místem pro pěší turistiku a cykloturistiku. Blízkost dálnice je předpokladem dalšího rozvoje obce.

Velké Chvojno se podle počtu obyvatel řadí mezi středně velké obce. Současný trend demografického vývoje je příznivý. Do obce se stěhují mladí lidé, kteří v obci koupili či staví rodinný dům. Pro rodiny je Velké Chvojno ideálním místem k žití i z pohledu plné občanské vybavenosti:

  1. Základní škola vyučuje žáky I. stupně ZŠ, tj. 1. – 5. ročník s výukou anglického jazyka. Součástí ZŠ je knihovna s PC učebnou a školní družina. 
  2. Mateřská škola Domeček Velké Chvojno je venkovská jednotřídní škola s kapacitou do 28 dětí.
  3. doktor
  4. obchod
  5. dopravní obslužnost MHD (min. 1x za hodinu), a další…

Mapa