Prodej domu, 220 m² (756 m²), Proboštov, na Pěnkavce

Prodáno

Rodinný dům po celkové vnitřní rekonstrukci v jedné z nejvyhledávanějších lokalit u Teplic.

  • Na Pěnkavce 231, Proboštov
  • Osobní vlastnictví
  • Kateřina Maříková

4 657 000 Kč

Popis nemovitosti

Pokud jste dodnes váhali s nákupem domu, udělali jste správně. Nabízíme vám totiž rodinný dům po celkové vnitřní rekonstrukci v jedné z nejvyhledávanějších lokalit u Teplic, který vám může plnohodnotně složit, pokud vyžadujete komfort prostoru.

Dům v Proboštově u Teplic je zajímavý hned z několika praktických důvodů. Svou velikostí nyní uspokojí celou vaší rodinu se zachováním maximálního soukromí pro každého člena. Navíc je velmi prakticky rozdělen na část denní a noční. Je po celkové vnitřní rekonstrukci, takže využívat jeho předností můžete ihned. Navíc má velmi příjemnou zahradu, na které můžete dále přistavět v čase, kdy to budete potřebovat.

O DOMĚ

Původní půdorys měl zastavěnou plochu 58 m2. Později se k tomuto půdorysu přistavělo přízemní pravé křídlo. V roce 1997 bylo na základě stavebního povolení toto křídlo zbouráno a na jeho místě se vystavělo křídlo nové, o dvou patrech. Přístavba je 100% hydroizolována.

Dům je proto nyní rozdělen velmi prakticky, a to na část denní v přízemí, kterou tvoří sociální zařízení, technická místnost, obývací pokoj a kuchyně s přímým vstupem na zahradu, a noční v patře, kde jsou umístěny 3 samostatné ložnice. Z chodby v patře je také zpřístupněný půdní prostor a z chodby v přízemí je zpřístupněný sklep. 

Při rekonstrukci domu v roce 1997 bylo provedeno opatření pro přirozenou cyrkulaci vzduchu ve sklepních prostorách, a to odvodem vzduchu do jednoho průduchu komínu. Další průduch určitě oceníte, pokud jste milovníky praskání hořícího dřeva a využiljete možnosti si umístit krb do části obývacího pokoje.

Dále byli při rekonstrukci vyměněna všechna okna za izolační plastová s dvojsklem, kompletně byla vyměněna také střecha. Interiér domu prošel celkovou rekonstrukcí včetně veškerých rozvodů a topení bylo nahrazeno plynovým kondenzačním kotlem. 

Dům byl postaven pravděpodobně mezi lety 1950-1960. V té době měl soužit k ubytování pracovníků místních, dnes již zaniklých dolů. Stojí jako rohový v bloku 3 domů. Vaši sousedé budou ze 100% Češi.

Historicky je na příslušním listu vlastnictví vedené věcné břemeno služebnosti pro již zaniklé důlní pole. V této lokalitě je to častý zápis. Aktuálně pracujeme na jeho brzkém odstranění z listu vlastnictví. 

O LOKALITĚ

Obec Proboštov se nachází v okrese Teplice v Ústeckém kraji pod Krušnými horami, zhruba 3 km severně od Teplic. Žije zde přibližně 2 700 obyvatel. Obec nabízí pro spokojený život plnou občanskou vybavenost, jako MŠ a ZŠ, několik obchodů, úřad, poštu, ale také řadu míst pro sportovní vyžití jako např. nově vystavěné multifunkční hřiště v ul. Na Pěnkavce, lesopark vedle Proboštovského rybníka, a v neposlední řadě také fitness centrum a tenisové kurty v areálu TJ Proboštov.

Mapa