Prodej domu, 183 m², (795 m²), Raná

Prodáno

Dům, který si na svůj provoz vydělá.

  • Raná 129
  • 183 m2
  • Osobní vlastnictví
  • Tomáš John

4 900 000 Kč

Popis nemovitosti

Dům v Rané u Loun je dokončenou stavbou z roku 2000. Nachází se atraktivní lokalitě pro rodinný život. Typově se jedná o patrový dům o dispozici 4+1 s dvojgaráží v suterénu a podlahovou plochou 186 m².

Dominantou domu je příjemně prosvětlený, prostorný obývací pokoj s francouzským oknem orientovaným na západ, a s velkorysým prostorem pro celou vaší rodinu. V domě se nachází další 3 samostatné ložnice, koupelna s rohovou masážní vanou, 2 toalety, šatna a technická místnost.

Dům je postaven z velmi kvalitních materiálů s důrazem na snížení ekonomiky provozu, proto vám bude skvěle sloužit po dobu několika desítek let.

EKONOMIKA DOMU

Rodinný dům disponuje širokou škálou předností, které nejen sníží měsíční spotřebu energií, ale po dobu 9ti let novému majiteli vygenerují také stabilní měsíční příjem.

Dům je osazen solárními panely s výkonem 0,00528 MW, které generují roční výnos cca 70.000 Kč. Smlouva s odběratelem je uzavřena do roku 2029 a je možnost jí převést na nového majitele. Dále dům disponuje tepelným čerpadlem vzduch – vzduch, které zajistí každému pokoji optimální teplotu a zajišťuje také ohřev vody. 

Jistě oceníte i podlahové topení s termoregulací v každé místnosti domu. Dům je také možno vytápět elektrickým kombinovaným kotlem.

Ke skvělé atmosféře, nebo jako záložní zdroj tepla pak poslouží krb v přízemí domu.

O DOMĚ

Tento rodinný dům Vám poskytne dostatek místa nejen pro uskladnění věcí, které jsou v domě nebo na zahradě potřeba. Nabídne Vám prostor. Váš prostor! A ten celé vaší rodině zajistí dostatek soukromí a možnost nerušeného relaxu, který si zasloužíte.

Dům disponuje jedním podzemním podlažím, kde se nachází garáž pro 2 vozy o úctyhodné velikosti 65 m² s vraty na elektrický pohon a technické zázemí domu. Suchou nohou pak přes vnitřní schodiště vyjdete do 1. nadzemního podlaží.

Přízemí domu dominuje velkorysý obývací pokoj s krbem a plochou 43 m², který je zpřístupněný také přes vstupní halu z východní části zahrady nebo přes vstup na zahradu v jižní části domu. 

V tomto podlaží se nachází také kuchyně s kuchyňskou linkou zhotovenou z masivu na míru, s integrovanou lednicí a mrazákem, elektrickou varnou deskou, integrovanou troubou, myčkou a se zvýšenou pracovní plochou. Funkčnost podlaží doplňuje prostorná toaleta, která byla původně projektována jako plnohodnotná koupelna a případně jí tak lze přizpůsobit vlastním potřebám.

Dřevěným schodištěm se pak dostanete do podkroví domu, které poskytne 3 samostatné ložnice, šatnu, hlavní koupelnu s masážní rohovou vanou a vstupem na jednu ze dvou lodžií umístěných na tomto podlaží. Z chodby je dále zpřístupněn půdní prostor.

OKOLÍ DOMU

Pokud vás lákají moderní stavby v tzv. satelitech, rovnou tyto stránky zavřete. Tento dům není nic pro vás. Pokud ale hledáte přesně pravý opak, pak jste tu správně.

Dům se nachází v obci, která leží jen 7 km od Loun v CHKO České středohoří. V obci, která čítá pouze 84 domů a v části obce, které se říká „nová Raná“. Leží pod stejnojmennou horou, na které se rozkládá národní přírodní rezervace.

Samotný dům poskytne dostatečné soukromí prakticky od vašeho příjezdu. Při využití dálkového otevření garáže vystoupíte suchou nohou z auta až v domě. V době nepřítomnosti se pak o bezpečí stará zabudovaný alarm.

Dům je postaven na mírně svažitém pozemku, což zabezpečuje ničím nerušený výhled na protilehlý kopec Oblík, patřící také do národní přírodní rezervace.

Zahrada, na které je vybudovaný zděný bazén, přírodní jezírko s Koi kapry a zděný altán s udírnou a krbem, je obklopena vzrostlými tújemi, které zabrání nechtěným pohledům při vašem venkovním relaxu.

LOKALITA

Raná je malou ale známou vesnicí, a to zejména ve spojení s paraglidingem a sportovním létáním v severních Čechách. Spadá do kategorie národní přírodní rezervace CHKO Českého středohoří, a to již od poloviny 20. století.

Z občanské vybavenosti najdete v Rané téměř vše: poštu, úřad, potraviny, zastávku MHD či spoje do Teplic a Prahy i pravou vesnickou hospodu s výbornou restaurací Ponorka. To ostatní, co budete potřebovat, pak najdete v 7 km vzdálených Lounech nebo v 15 km vzdáleném Mostě.

Půdorys nemovitosti

Půdorys nemovitosti

Mapa