Prodej pozemku, 49 703 m², Hostomice

Volné

Prodej orné půdy u Teplic.

  • Hostomice
  • 49703 m2
  • Osobní vlastnictví
  • Tomáš John

2 150 000 Kč

Videoprohlídka

Popis nemovitosti

V exkluzivním zastoupením majitele, vám nabízíme ke koupi soubor tří pozemků o celkové ploše 49 703 m2 v obci Hostomice nad Bílinou a jak tušíte anebo víte, tak obec se nachází 3 km od města Bílina a 6 km od města Teplice.
Pozemky najdete na úpatí Husovi hory na místě, kterému se říká Ptačí údolí, kde po celé jeho délce protéká Kladrubský potok. Vzhledem ke stále většímu úbytku vody je to spíše potůček. 
Na levé straně údolí se nachází větší z nabízených pozemků 38 333 m2 – zatravněná orná půda a na pravé straně jsou pak dva menší o velikosti 6 102 m2 a 5 268 m2 – trvalý travní porost.
Je to ideální místo pro pastvu koní, skotu, koz, ovcí a i k tomuto účelu byly tyto pozemky v posledních letech využívány. 

Když půjdeme do dávné historie, tak tradice volného chovu dobytka tu sahá až do 8. – 9. století, kdy se v Ptačím údolí usadili první slovanští osadníci, kteří zde začali obdělávat půdu a chovat volně dobytek, o čemž svědčí archeologické vykopávky, které jsou uloženy v Teplickém muzeu.
Naši předci by se asi divili, jak se jejich země zaslíbená mění díky industrializaci. Je jenom s podivem, že se Hostomická povrchová těžba nerostů potřebných pro výrobu pálených cihel zastavila před místem, které historicky využívali generace zemědělců, chovatelů po několik století. 
Ještě je to stále kus krásné přírody, domovem vysoké i nízké zvěře. Oblíbené místo místních pejskařů a výletníků.
Je to fungující ekosystém, tak jak jsme zvyklí u nás na severu Čech, vše ve vzájemné interakci s okolním průmyslem.  
Momentálně je tento krásný kus země v územním plánu obce vedený jako rezerva a není zde možná výstavba. Není však vyloučeno, že do budoucna dojde k přehodnocení záměru obce, a proto se nám zde rýsuje i možná investiční příležitost.  

Jestli vás tato nabídka zaujala, tak pište, volejte. Rád se s vámi do Ptačího údolí zajedu podívat. 
Doporučuji se teple obléknout a vzít si kvalitní obuv. 
Přece jen, je to skoro 5 ha.
Budu se na vás těšit.

Mapa