Prodej domu, 310 m² (369 m²), Proboštov, Sobědružská

Prodáno

Dům může plnohodnotně sloužit jako dvougenerační ale i pro vás, kteří vyžadujete komfort prostoru.

  • Sobědružská 115, Proboštov
  • 310 m2
  • Osobní vlastnictví
  • Kateřina Maříková

4 597 000 Kč Kč

Popis nemovitosti

Pokud jste dodnes váhali s nákupem domu, udělali jste správně. Nabízíme vám totiž kompletně zrekonstruovaný rodinný dům na prodej v obci Proboštov, který může plnohodnotně sloužit jako dvougenerační ale i pro vás, kteří vyžadujete komfort prostoru.

Dům v Proboštově u Teplic je zajímavý hned z několika praktických důvodů. Svou velikostí nyní uspokojí celou vaší rodinu se zachováním maximálního soukromí pro každého člena rodiny. Jen v přízemí najdete 186 m2 užitné plochy, v patře pak dalších 124 m2. V čase, až to budete potřebovat, tak může skvěle sloužit i jako dvougenerační.

Prostorů k tomu je tady více než dost.

A takové domy se dnes už nestaví.

O DOMĚ

Kompletně rekonstruovaný, samostatně stojící rodinný dům s přístavkem stojí na parc.č. 813 v katastrálním území Proboštov u Teplic v ul. Sobědružská. Jeho původní část ze začátku 20. století je ze smíšeného zdiva, přízemní s obytným podkrovím, přístavba z roku 1980 je dvoupodlažní s pultovou střechou.

Dům je dispozičně řešený jako 5+1 s rozdělením na část denní v přízemí domu s obývacím pokojem, kuchyní, jídelnou, sociálním zařízením, technickou místností a dílnami, a na část noční v patře, kde se nachází 3 samostatné ložnice a skladovací prostor. 

Při celkové rekonstrukci domu v roce 2015 se myslelo na případné rozšíření obytných částí domu, a k tomuto účelu byl rozvod topení i odpadů vyveden do 2. nadzemního patra do části přístavby. V roce 2019 byla také zateplena střecha přístavku, a to 40 cm foukané izolace. 

Dům je 100% hydroizolován (podřezání zdiva řetězovou pilou – vložení hydroizolační fólie).

Vytápění domu zajišťuje kombinovaný plynový kotel. Pro milovníky dřeva je ovšem možno dům vytápět krbovými kamny, které jsou umístěny v jídelně. 

Ohřev vody zabezpečuje rok starý 160 litrový bojler.

Venkovní plochy jsou rozděleny na soukromou terasu se zastřešením, která je zpřístupněna z kuchyně a na zahradu před domem, kde je vybudováno zastřešené stání pro auto s vjezdovou bránou na elektrický pohon.

V roce 2020 proběhne zemní uložení nadzemního vedení elektrické energie. Na náklady provozovatele distribuční soustavy bude na pozemek umístěna nová přípojková skříň. S tím je spojena povinnost nového majitele uzavřít smlouvu o zřízení věcného břemene s náhradou 1.000 kč pro majitele.

O LOKALITĚ

Obec Proboštov se nachází v okrese Teplice v Ústeckém kraji pod Krušnými horami, zhruba 3 km severně od Teplic. Žije zde přibližně 2 700 obyvatel. Obec nabízí pro spokojený život plnou občanskou vybavenost, jako MŠ a ZŠ, několik obchodů, úřad, poštu, ale také řadu míst pro sportovní vyžití jako např. nově vystavěné multifunkční hřiště v ul.Na Pěnkavce, lesopark vedle Proboštovského rybníka, a v neposlední řadě také fitness centrum a tenisové kurty v areálu TJ Proboštov.

Půdorys nemovitosti

Půdorys nemovitosti

Mapa