Prodej domu, 320 m² (657 m²), Budyně nad Ohří, Děkanská

Prodáno

Prodej kulturní památky Budyňského panského špitálu.

  • Děkanská 94, Budyně nad Ohří
  • 320 m2
  • Osobní vlastnictví
  • Tomáš John

2 800 000 Kč

Popis nemovitosti

Kulturní památka panského špitálu italského architekta Antonio della Porta je kvalitní raně barokní stavbou, výrazně se uplatňující v urbanistickém celku historického jádra města Budyně nad Ohří.

Jedná se o přízemní budovu s výrazným kulisovým průčelím. Na obou stranách průčelí jsou vjezdové klenuté brány. Vstup je ozdoben kamenným portálem s erbem Dietrichsteinů. Průčelí je dále zdobeno lizénovými rámy a průběžnou horizontální atikou.

V roce 1964 byl dům zapsán na seznam kulturních památek pod číslem 1000124239.

V roce 2001 byl vypracován projekt na základě stavebně historického průzkumu z roku 2000 podle předchozích vyjádření a doporučení orgánů památkové péče. Bylo zde počítáno se dvěma bytovými jednotkami 2+1, které jsou rozděleny střední chodbou na dva trakty. Majitel započal rekonstrukci výměnou taškové střešní krytiny, okapních svodů, středového žlabu a oplechování z titanzinku.

LOKALITA

Budyně nad Ohří je město v okrese Litoměřice ležící nedaleko řeky Ohře s historickým centrem, které tvoří Mírové a Říhovo náměstí, kterým dominuje Vodní hrad ze 13. století.

Občanská vybavenost je v Budyni plně dostačující. 

Dojezdová vzdálenost do Prahy je pouhých 50 Km, 25 Km od Litoměřic, 28km od Loun a 22 Km od Slaného.

K samotnému městu ještě patří šest okolních vesnic, které poskytnou možnosti pro využití volného času k odpočinku a relaxaci.

Mapa