• Budyňský špitál

    2 800 000 Kč

    PRODÁNO

NEMOVITOST JE PRODÁNA

Kulturní památka panského špitálu italského architekta Antonio della Porta je kvalitní raně barokní stavbou, výrazně se uplatňující v urbanistickém celku historického jádra města Budyně nad Ohří.

Historie, ve které můžete žít.

Zavítejte do galerie.
Fotogalerie Dokumenty

O STAVBĚ

Budyňký panský špitál se považuje za raně barokní stavbu. Po konci třicetileté války větší část města lehla popelem. Na místě, kde původně stály dvě chalupy, byl postaven špitál, který byl založený v roce 1652-1654 Ludmilou Kateřinou ze Štenberka a následně mezi rokem 1698 a 1708 knížetem Leopoldem z Dietrichsteinů rekonstruován.

Jedná se o přízemní budovu s výrazným kulisovým průčelím. Na obou stranách průčelí jsou vjezdové klenuté brány. Vstup je ozdoben kamenným portálem s erbem Dietrichsteinů. Průčelí je dále zdobeno lizénovými rámy a průběžnou horizontální atikou.

V roce 1964 byl dům zapsán na seznam kulturních památek pod číslem 1000124239.

 

 

240 m2

užitné plochy objektu

417 m2

plochy zahrady

KE STAŽENÍ

Rekonstrukce

V roce 2001 byl vypracován projekt na základě stavebně historického průzkumu z roku 2000 podle předchozích vyjádření a doporučení orgánů památkové péče. Bylo zde počítáno se dvěmi bytovými jednotkami 2+1, které jsou rozděleny střední chodbou na dva trakty. Majitel započal rekonstrukci výměnou taškové střešní krytiny, okapních svodů, středového žnabu a oplechování z titanzinku.

STÁHNĚTE SI:

Dějiny objektu

PLÁNUJETE PRODEJ SVÉ NEMOVITOSTI?

Realitní makléř

Tomáš John

Každý člověk je jedinečný a má určité dispozice (vlohy), které by měl rozvíjet. Já jsem se narodil jako obchodník – analytického zaměření, který se rád vzdělává, a proto jsem se v realitách našel. Realitní makléř snoubí všechny tyto dovednosti.

Nejsem kreativec a rád se nechávám inspirovat od druhých, proto pracuji se svou partnerkou, se kterou tvoříme silný tým, který využívá nejmodernější marketingové nástroje a sleduje nové trendy, které aplikujeme v praxi v oblasti prodeje realit.

Rád dělám věci jinak, nově, precizně, a proto jsem založil RK Premia, kde se mohu realizovat přesně podle svých představ.

Reference

O lokalitě

MĚSTO BUDYNĚ NAD OHŘÍ

Budyně nad Ohří je město v okrese Litoměřice ležící nedaleko řeky Ohře s historickým centrem, které tvoří Mírové a Říhovo náměstí, kterým dominuje Vodní hrad ze 13. století.

Občanská vybavenost je v Budyni plně dostačující. 

Dojezdová vzdálenost do Prahy je pouhých 50 Km, 25 Km od Litoměřic, 28km od Loun a 22 Km od Slaného.

K samotnému městu ještě patří šest okolních vesnic, které poskytnou možnosti pro využití volného času k odpočinku a relaxaci.

Kontaktujte mě

Máte-li zájem o nemovitost, neváhejte se na mě obrátit.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.